Právě probíhá sezóna festivalů, kterých se HA-NA-MI účastní. Proto je zde méně výrobků skladem než obvykle. Jak nejrychleji získat to, co čem vaše srdce touží? Napište mi zprávu a domluvíme se. Míša

Novinky

HA-NA-MI v roce  2023 a plány na rok 2024
HA-NA-MI v roce 2023 a plány na rok 2024

 

Nový rok je tu a než skončí jeho první měsíc, chtěla bych si tu opět odložit svoje plány a předsevzetí a shrnout ten loňský. Nejprve jsem si přečetla svoje ohlédnutí z loňského roku a nestačila jsem se divit :). Jestli vás také zajímá srovnání, článek najdete tady.

Co se kolem mě a HA-NA-MI v roce 2023 semlelo?

Začnu opět tím, co se mi nepovedlo. V prosinci jsem po víc než dvou letech skončila s prodejem svých výrobků v kamenné prodejně Ostrof. Ani tenhle rok se tam bohužel prodeje nezvýšily a každý měsíc jsem musela platit nájem, který jsem dotovala z ostatních prodejů. Obchod byl super pro osobní vyzvednutí z e-shopu, ale když jsem se podívala na to, kolik vyzvednutí to za rok reálně bylo, rozhodla jsem se, že už nemá význam tam zůstávat.

Co se mi ale stále daří, jsou živé prodejní akce. Vloni jsem byla na 16! festivalech, conech a dalších akcích spojených s Japonskem. A kromě dvou, které se úplně nepovedly podle mých představ, byly všechny skvělé. Všude byli bezva pořadatelé, milí návštěvníci a já si na nich vydělala tolik, abych si mohla říct, že pokračuju dál :).

A tak nějak náhodou jsme se sestrou vymyslely workshopy malování na hrnečky a látkové tašky. A ani ve snu by mě nenapadlo, že budou mít takový úspěch. A já teď pravidelně vymýšlím nejen motivy pro svoje „klasické“ kolekce, ale i omalovánky!

banner omalovanky

Jak dopadly plány na rok 2023?

V loňském roce jsem si zadala dva hlavní úkoly a musím říct, že se mi oba povedlo splnit.

Prvním byly plány na vytvoření pasivního příjmu formou nějakého kurzu. V červnu mě oslovili z platformy Kurzy pro radost, jestli bych pro ně nechtěla natočit kurz malování. Vymyslela jsem kurz "Malování na sklo a porcelán" a jako téma vybrala Tři přátele zimy. Není to samozřejmě tak, že bych tím získala další plnohodnotný příjem, moje provize z prodejů není tak vysoká. Ale i tak to je příjemné přilepšení.

Jako druhý úkol jsem si dala zkusit prodávat na akcích v zahraničí. V červenci jsem se zúčastnila Dokomi Expo v Düsseldorfu. Byla to moje vůbec největší akce. V Artist Alley, jejíž jsem byla součástí, bylo totiž 750 prodejců z celé Evropy. Prodejně to pro mě nebyla úplně super mega bomba. Ale „výlet“ se mi zaplatil a já tam nasbírala mraky zkušeností a inspirace. Potom mě čekal ještě Japanmarkt v Berlíně a Japandult v Mnichově – oboje od stejného pořadatele. To byly menší jednodenní akce, které bych charakterem přirovnala k Japonským dnům v Ostravě nebo akcím od Česko-japonské společnosti. Suma sumárum, tenhle rok mám plánu v návštěvách Německa pokračovat :).

uvodni foto

Jaké mám plány na rok 2024?

Velké plány mám ohledně našich textilních výrobků. Jak asi víte, spolupracuju na nich se svou sestrou Terkou, která šije a tiskne na textil moje obrázky. Terka se pomaličku připravuje na to, že jí bude za rok končit rodičovská dovolená. A náš plán je, že se potom nebude vracet do práce, ale bude pro HA-NA-MI šít na plný úvazek. A protože to nebude hned, máme čas se na to připravit a plánovat nové výrobky, které vás doufám potěší (i proto, že se na ně často ptáte).   

Jako každý rok, i tentokrát bude nová barevná ručně malovaná kolekce (tj. ručně malovaná na porcelán). A pak další černobílá (tj. obtisky na porcelán podle mých perokreseb). Kolekce nebudou samozřejmě jen na porcelánu, ale já si to pro sebe takhle dělím :). Taky chystám nové motivy omalovánek. Budou stále na hrnečcích (a možná i jiném porcelánu, ale to teprve vymýšlím), ale hlavně na nových látkových výrobcích. A bude to fakt pecka!

Ráda bych navázala na on-line kurz i živými kurzy malování. Bude to zase další vykročení z mé komfortní zóny introverta, tak drže palce, ať z toho vyjdu bez úhony :).

HA-NA-MI už není one-woman show!

Od loňska už nejsem na všechno sama, a proto bych tu chtěla poděkovat:

Mému manželovi, který se stal mým osobním řidičem a jezdí se mnou na všechny akce

Mé sestře, která nejen šije, ale také má na starosti naše workshopy na festivalech

Mojí mamce, která se stará o Fler i e-shop

Paní Veronice, za to, že mi pomáhá v e-shopu s tím, co sama nezvládnu

Paní Lucce, za to, že mi pomáhá s prodejem na Etsy a díky ní, konečně začínám prodávat do zahraničí i on-line

 

A díky každému, kdo dočetl až sem. Mějte se v novém roce dřevěného draka krásně!

Míša

Číst článek
Online kurz "Malování na sklo a porcelán"
Online kurz "Malování na sklo a porcelán"

 

„Tři přátelé zimy“

V červnu mě oslovili z Kurzů pro radost, jestli bych pro ně nechtěla vytvořit kurz malování japonských motivů. Nejdřív jsem si řekla Kdo? Jako já? Hahaha. Ale jak jsem nad tím víc přemýšlela, začalo mě to neuvěřitelně lákat.

Jaké téma?

Na nabídku jsem kývnula a celé prázdniny vymýšlela téma a provedení. Sháněla nahrávací techniku (jo, konečně jsem si pořídila ten iPhone). Jako první jsem musela vymyslet téma. Kurz měl mít určitou minimální délku, takže jsem nemohla malovat jen jednu věc. Rozhodla jsem se tedy pro motiv „Tří přátel zimy“, který zobrazuje borovici, bambus a slivoň. Malovala jsem ho jako letošní PF a moc mě kombinace těchto rostlin bavila.

 IMG_E0874_1

 

Čím malovat?

Maluju na porcelán, sklo, dřevo i papír. Co smysluplného vybrat? Nejčastěji maluju na porcelán… ale glazurami, které musí na výpal do pece. To tedy bohužel nešlo. Malovat na papír? To dělá každý J. Rozhodnutí tak padlo na hobby barvy na sklo a porcelán. Používají se sice jen na dekorační účely, ale mají krásné syté barvy, dají se vzájemně míchat a lze je lehce sehnat ve výtvarných potřebách.

kurz1

 

Co namalovat?

Finální výrobek kurzu je velká keramická váza, ale v průběhu něj maluju i na sklenice a papír. A celková délka kurzu se nakonec vyšplhala na pro mě neuvěřitelné 4 hodiny!

Času jsem na výrobě kurzu strávila asi 10x tolik. Ale naučilo mě to spoustu nových dovedností, které určitě využiju i ve svojí další tvorbě. Ale hlavně jsem tím takříkajíc překročila svůj vlastní stín. Jsem introvert a ukázat se takto v online prostoru pro mě bylo hodně náročné. Věřím ale, že to bude stát za to :).

 kurz2

 

Co se v kurzu naučíte?

Vezmu to jen krátce, protože všechno se dozvíte přímo na stránkách kurzu.

Naučím vás namalovat bambus nejprve na papír a poté i na sklenici.

Následuje borovice se svými zkroucenými letitými větvemi …

… a na závěr kvetoucí slivoň

IMG_4213

 

V druhé polovině kurzu spolu vybereme tu správnou kompozici „Tří přátel zimy“, kterou vás naučím namalovat na papír… a ve finále na keramickou vázu!

Chcete se dozvědět víc?

Tady je přímo odkaz na můj kurz v rámci platformy Kurzy pro radost:

KURZ MALOVÁNÍ NA SKLO A PORCELÁN

Číst článek
2 položek celkem